24. un 25. oktobrī notika ilgi gaidītais Dimedium AUGLĪBAS SEMINĀRS, kas pulcēja kopā veterinārārstus, mākslīgās apsēklošanas tehniķus, saimniecību vadītājus un speciālistus, lai dalītos pieredzē un iegūtu jaunas zināšanas auglības uzlabošanā un sinhronizācijas programmās. Seminārs notika divās daļās. Katra diena piedāvāja jaunas iespējas apgūt svarīgas un aktuālas tēmas lauksaimniecības jomā.
Semināra pirmā diena sākās ar trim izciliem lektoriem.
Ainhoa Gil no Livisto uzrunāja dalībniekus ar tēmu par auglības uzlabošanas iespējām un sinhronizācijas nozīmi. Viņa prezentācija palīdzēja saprast, kā efektīvi izmantot sinhronizācijas metodes, lai uzlabotu ganāmpulka auglību un optimizētu apsēklošanas procesus. Ainhoa dalījās ar praktiskiem padomiem, kas ļauj sasniegt labākus un ātrākus rezultātus.
Daniela Vasiliu no Alta Genetics turpināja semināru ar izsmeļošu lekciju par faktoriem, kas ietekmē atražošanu katrā saimniecībā. Viņa detalizēti izskaidroja, kā dažādi faktori – no ģenētikas līdz uzturam un vides apstākļiem – ietekmē dzīvnieku auglību un kā saimniecības var optimizēt savus procesus, lai nodrošinātu augstākus rezultātus ganāmpulkā.
Przemysław Kowalski no Draminski papildināja semināru ar tēmu par ultrasonogrāfa izmantošanu sinhronizācijas programmās un izmaiņām olnīcās cikla laikā. Viņš demonstrēja, kā ultrasonogrāfs var būt būtisks rīks sinhronizācijas plānošanā, palīdzot veterinārārstiem un apsēklošanas tehniķiem precīzi noteikt optimālo laiku apsēklošanai, kā arī novērot olnīcu darbību cikla laikā. Šī lekcija sniedza dalībniekiem dziļāku izpratni par ultrasonogrāfijas izmantošanu dzīvnieku reprodukcijas procesā.
Otrajā semināra dienā dalībnieki tika aicināti uz SIA Lestne saimniecību, kur tika rīkota praktiska meistarklase ultrasonogrāfijas izmantošanā. Šī bija lieliska iespēja veterinarārstiem un mākslīgās apsēklošanas tehniķiem redzēt, kā ultrasonogrāfa iekārtas tiek pielietotas dzīvē. Saimniecībā tika parādīts, kā ar ultrasonogrāfa palīdzību var veikt auglības uzraudzību un precīzi noteikt labākos laikus sinhronizācijas programmās, novērojot slaucamo govju olnīcu aktivitāti.
Paldies visiem lektoriem – Ainhoa Gil, Daniela Vasiliu un Przemysław Kowalski – par vērtīgo informāciju un pieredzi. Liels paldies arī Sia Lestene kolektīvam par laipno uzņemšanu savā saimniecībā. Mēs ceram, ka seminārs iedvesmos vēl lielākiem sasniegumumiem auglības uzlabošanas procesos un palīdzēs veicināt dzīvnieku labklājību un saimniecību produktivitāti.
Uz tikšanos nākamajos semināros un izglītojošos pasākumos!